9 Nisan 2017 Pazar

2017 Yeni Peugeot 301 (Makyajlı Kasa) Satışa Sunuldu!

2017 Peugeot 301 1.6 HDi Allure
Peugeot, B segmentindeki başarılı temsilcisi Peugeot 301'i makyajladı. İlk defa 2012 yılında tanıtılmasından bu yana 360.000 adet satan model, yenilenen dış tasarımı ve güncellenen teknolojik donanımları ile artık çok daha çekici görünüyor.

Ben de Yalova'da düzenlenen basın toplantısına katılarak yeni 301'i deneyimleme şansı buldum. Lafı uzatmadan Peugeot 301'deki yenilikleri sizinle paylaşayım.
Ön farlar, ön tampon ve ön ızgara yenilenmiş.
Yeni 301 Artık Daha Yakışıklı Görünüyor.

Yeni 301'in ön yüzünde, markanın amiral gemisi 508'i andıran yeni far tasarımı ile gündüz LED'lerinin de yer aldığı yeni tamponlar göze çarpıyor. Ayrıca, markanın yeni modellerinde kullanmaya başladığı büyük ‘Aslan’ logosuna ev sahipliği yapan dik konumlu ön ızgara fark ediliyor.
Arka stopların iç deseni, Peugeot'nun imzası niteliğindeki aslan pençesi desenine  kavuşmuş. 
Arka tarafta, Peugeot'nun artık imzası olan aslan pençesi iç deseni ile yenilenen stoplar dikkat çekiyor. Ayrıca, yeni jant seçenekleri otomobilin dış tasarımının hiç olmadığı kadar dinamik olmasına katkı sağlıyor.
Üst donanım seviyesi Allure'da piyano siyahı kaplama artık daha fazla kullanılıyor.
İç Mekanda Yüksek Teknoloji Rüzgarı Esiyor.

İç mekanda bindiğiniz zaman ilk fark edilen, 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran oluyor. B segmenti sedan bir otomobilde oldunuzu unutturan büyük dokunmatik ekran geri görüş kamerasının görüntüsünü de gösteriyor. Yeni multimedya sisteminin asıl marifeti ise Android Auto®, Apple CarPlay teknolojilerini destekliyor olması. 
7 inçlik yeni dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, Apple CarPlay'i de destekliyor. Bu, B-sedan segmentinde nadir görülenbir özellik.
Bu teknolojiler sayesinde akıllı telefonunuzun uygulamalarını otomobilin sisteminde de kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Telefonuna gelen mesajların sürüş sırasında sesli okunmasını sağlayabiliyorsunuz. Telefonunuzun navigasyonunu bu ekrana yansıtabiliyorsunuz. Anlayacağınız bu sistem, telefon entegrasyonu adına size büyük bir kolaylık sunuyor. Yeni 301'deki bu teknolojik yenilik, segmentinde sunulan nadir özelliklerden birisi olarak öne çıkıyor.

Arka Koltuklar Hala Çok Geniş.

Yeni 301'in arka koltukları da makyajsız 301'dekiler gibi oldukça geniş. Bu durumun en büyük sebebini ise 2652mm ile bir üst C-segmentinin sınırlarına dahil olan uzun dingil mesafesi oluşturuyor. Ayrıca 506 litrelik bagaj hacmi de 5 kişinin ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilecek kadar geniş.

Az Yakıt Tüketen İki Farklı Motor Seçeneği Sunuluyor.

Yeni 301'de bir benzinli ve bir dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuluyor. Sadece manuel şanzımanla alınabilen motorlar, düşük yakıt tüketim değerleriyle öne çıkıyor.

Benzinli cephesinde üç silindirli ve 1.2 PureTech motor görev yapıyor. 5500d/dak'da 82 bg maksimum güç ile 2750d/dak'da 117 Nm maksimum üretiyor. Benzinli motorun ortalama yakıt tüketim değeri fabrika verisi 4.9 litre/100km olarak açıklanıyor.
Peugeot 301, sadece 5 ileri manuel şanzımanla satın alınabiliyor. Cam açma kumandaları makyaj öncesindeki gibi orta konsoldan kontrol edilmeye devam ediliyor. 
Dizel cephesinde ise emektar 1.6 HDi motor görev alıyor. Düşük yakıt tüketimi ile bilinen motor, 4000d/dak'da 92 bg maksimum güç ile 1750d/dak'da 230 Nm maksimum tork üretiyor. Dizel motorun ortalama yakıt tüketim değeri fabrika verisi 4.3 litre/100km olarak veriliyor.
Yeni jant seçenekleri otomobilin güçlü duruşuna destek oluyor. 
Fiyatlar 58.900 TL'den Başlıyor.

İki farklı donanıma (Access, Active) sahip benzinli 1.2 PureTech benzinli motorlu 301'in fiyatları 58.900 TL'den başlıyor. Üç farklı donanıma (Access, Active, Allure) sahip 1.6 HDi benzinli motorun fiyatları 68.900 TL'den başlıyor. Donanım seviyeleri arasındaki fiyat farkı ise 3000 TL olarak belirlenmiş.
2017 Peugeot 301 Fiyatları
En güncel fiyat ve kampanya bilgisi için Peugeot Türkiye'nin web sayfasını ziyaret etmenizde fayda var. 

--İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar--
Akselerasyon Özel: Peugeot Türkiye Sadece Otomobil mi Satar? 
Hale ile birlikte hem özel donanımlı Peugeot otomobillerini test ettik hem de Peugeot Türkiye'nin "Peugeot Engelsiz Yaşam" projesinden konuştuk. 
Peugeot'nun Dizeli Bursa'nın İskenderi Meşhurdur!
Peugeot 508 1.6 e-HDi S&S ETG6 Allure'un detaylı test yazısı ve lezzettli İstanbul-Bursa yoluluğumuzdan notları okumak için buraya tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..