19 Mart 2017 Pazar

2017 Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift (Dizel Otomatik)

2017 Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift

Ford, sevilen SUV'si Kuga'yı makyajladı. Halihazırda başarılı kullanım özelliklerine sahip model, makyajla birlikte 1.5 TDCi Powershift yeni dizel otomatik seçeneğine kavuştu. Türk kullanıcıların beklentilerini motor-şanzıman ve uygun fiyat üçgeninde daha iyi karşılamaya başlayan model için yüksek satış adetlerinin önü açıldı.

Makyajlı Kuga'nın yüzünde ailenin büyüğü
Edge'den tanıdık bir sima var.
Bu fotoğrafı aslında 23 Nisan, 19 Mayıs gibi özel
günlerde sosyal medyada paylaşmak üzere çektik.  ::)
Biz de makyajla birlikte kullanılmaya başlanan "Kuga ile Harekete Geç" sloganına uyduk. Yeni Kuga'larla Kastamonu havalimanında buluşup üç gün boyunca Safranbolu'yu ve çevresindeki güzellikleri tavaf ettik. Yeni model ile ilgili aklımda kalan notları ise hemen aşğıda paylaşıyorum.

Ford Kuga'yı sevdim, çünkü...


...dizel otomomatik seçeneği artık alt vergi dilimine giriyor.


Kuga'da makyaj öncesinde tek dizel otomatik seçeneği 2.0 TDCi dizel motorda sunuluyordu. Bu motor, 1600cc'nin üstünde olduğu için üst vergi dilimine giriyordu. Kuga'nın fiyatı rakiplerinin çok üstüne çıkıyordu. Makyajla birlikte Kuga'danın dizel otomatik seçeneği 1.5 TDCi Powershift olarak yenilendi. Daha düşük hacimli motor, alt vergi dilimi; alt vergi dilimi ise daha uygun fiyatlar anlamına geliyor.Kuga'nın arka stopları, ST-Line donanım seviyesinde
koyu renkli camlara sahip.
120 bg maksimum güç ile 300 Nm maksimum tork üreten 1.5 TDCi dizel ünite, 6 ileri manuel ya da 6 ileri Powershift otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Euro 6 normlarını karşılayan çevreci motor, 1.6 tonluk Kuga'yı 0'dan 100km/h hıza 12.4 saniyede (otomatik şanzımanlı model için) ulaştırabiliyor. Kağıt üstündeki değerlerden de anlaşılacağı üzere, Kuga'nın performansı, beklentiler çok yüksek olmamak kaydıyla sürücüsünü memnun ediyor.


...genel kullanım özellikleri oldukça başarılı. 
ST-Line donanımının bir diğer işareti ise yan panellerdeki
ST-Line logolar.


Kuga, 360 derece baktığınız zaman oldukça başarılı bir otomobil. Otomobilin 5 koltuğu geniş olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça ferah. Üç ayrı koltuktan oluşan arka koltukların üçü de beklentinin üzerinde bir genişliğe sahip. Arka kısmında ferah olmasında ise geniş yan cam yüzeyleri kadar sunroof'un da etkisi yüksek. 

Bi-Xenon ön farlar Titanium veya ST-Line donanım
seviyesinde alınabiliyor.

406 litrelik bagaj hacmiyle de beklentileri karşılayan Kuga, bu sayede aile otomobili klasmanındaki en güçlü modellerden birisi oluyor.


...multimedya sistemi Apple CarPlay'i destekliyor.


Bugünlerde otomobillerde aradığım donanımların başında Apple CarPlay desteği geliyor. Ford da makyajlı Kuga ile Apple CarPlay'i destekleyenler kervanında yer alıyor. iPhone'unuzun arayüzünün Kuga'daki büyük dokunmatik ekrana yanısıtılması, büyük kullanım kolaylığı anlamına geliyor.


Ford Kuga ...ST-Line'ı Bana Göre Değil. 


Kuga'da makyajla birlikte Ford için tanıdık ama Kuga için yepyeni bir donanım seviyesi sunulmaya başlanmış: ST-Line. ST-Line'de Kuga'nın farları ve stopları normal versiyonlara kıyasla daha koyu renkli camlara sahip. Ayrıca, yine bu donanımda daha gösterişi  marşpiyeler ve koyu renkli jantlar sunuluyor. Kişisel tercih meselesi tabii, ama bana kalırsa özellikle Titanium donanımındaki normal renkli stoplar çok daha güzel duruyor. SUV'lerde de sportif dokunuşlara bayılan kitle ise ST-Line'ın görünümünü sevecektir.

2017 Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift
Sonuç

Ford Kuga, makyajdan önce de başarılı kullanım özelliklerine sahipti. Ne var ki, Türkiye şartlarına uymayan motor seçenekleri başarısının önündeki en büyük engeldi. Makyajla birlikte bu engel artık ortadan kalktı. Otomatik şanzımanla sunulmaya başlanan 1.5 TDCi dizel motor, Kuga'nın elini hiç olmadığı kadar güçlendirmiş. Dizel otomatik şanzımanlı versiyonuyla düşük vergi dilimine giren Kuga'yı artık yollarda daha çok göreceğimiz kesin.


Kuga'nın en güncel fiyatlarını öğrenmek isterseniz, buradaki dökümana göz atmanızda fayda var.


--İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar--

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..