3 Aralık 2015 Perşembe

Bonus İle MTV Ödemelerinizi Taksitle Yapın

Araç sahiplerinin yükümlü olduğu ödemelerden bir tanesi de Motorlu Taşıtlar Vergisi’dir. Her yıl Ocak ve Temmuz ayları içerisinde ödenmesi gereken bu vergi, hayatın yoğunluğu ve iş temposu nedeniyle kimi zaman akıldan çıkabiliyor ve atlanabiliyor. Elektrik, su, doğalgaz, kredi kartı borçları gibi temel harcamaları otomatik ödemeye alarak takibini sağlama şansı var, ancak araç vergisi kimi zaman unutulabiliyor ya da ertelenebiliyor. Bu sorunu yaşamamak için, önümüzdeki ayki ödeme planınıza MTV ödemenizi şimdiden dahil etmenizde fayda var. Çünkü Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksitini Ocak ayı bitinceye kadar yatırmanız gerekiyor.


MTV ödemeleri, Ocak ve Temmuz ayında iki taksitle yapılıyor. Ancak bazı bankaların cazip avantajlarıyla Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ek taksitlerle ödeme imkanınız var. Bunların başında gelen Garanti Bankası, MTV ödemelerini 3 taksitle ödeme avantajı sunuyor. Bonus kredi kartı sahibiyseniz, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr'den, Garanti internet şubesinden, Garanti.com.tr'den, 444 0 333 Alo Garanti veya cep şubeden Motorlu Taşıt Vergisi’ni ek taksit imkanlarıyla ödeyebilirsiniz.

Peki, ödeyeceğiniz tutar ne kadar olacak? TÜİK'in açıklamalarına göre MTV tutarları bu yıl da artış gösteriyor. TÜİK’ten gelen enflasyon rakamlarına göre, MTV tutarlarında bu yıl yüzde 5,58’lik bir artış söz konusu. Bu durumda 1-3 yaş grubunda motor silindir hacmi 1300 cm³'e kadarki otomobillerin MTV değeri 624 lira olurken, 1301-1600 cm³ arasındaki otomobillerin vergisi 999 liraya çıkıyor. Motor hacmi 4001 cm³'ün üzerindeki arazi araçlarının vergisi ise 22 bin 717 lira olacak. 

Aracınızın MTV ödemesinin ilk kısmını Ocak ayında yapmayı unutursanız, gecikme zammına tabi tutulabilir ve her ay için uygulanan aylık %2,5 gecikme zammıyla daha yüksek tutarlar ödemek durumunda kalabilirsiniz.


MTV verginizi uzun vadede ödemek istiyorsanız, Bonus’un taksitli ödeme fırsatından siz de yararlanabilirsiniz. Bonus kredi kartının Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne özel taksitli ödeme seçenekleri ve diğer MTV ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bonus.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

*Bu, bir advertorial içeriktir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..