15 Temmuz 2015 Çarşamba

Volvo, Polestar'ın Tamamını Satın Aldı!

Volvo S60 Polestar
Volvo, Polstar'ın tamamını satın aldı! Tüm marka ve isim hakları Volvo'ya geçen Polestar, bundan böyle sadece yüksek performanslı özel Volvo otomobiller için kullanılacak.

Volvo ile motorsporları markası Polestar'ın birlikteliği aslında 1996 yılına dayanıyor. Önceleri sadece motorsporlarını kapsayan işbirliği zamanla binek Volvoların performanslı modellerinin üretilmesi şeklinde genişledi.
Günümüzün tek Polestar modelleri S60 & V60 Polestar, yakalaşık 13 ülkede satılıyor.  
Bugün, S60 ve V60'ın yüksek performanslı ve fabrika çıkışlı Polestar versiyonları üretiliyor. (T6 benzinli motor, 350 beygir güç, 4 tekerlekten çekiş, dinamik şasi, 4.9 saniye 0-100km/h hızlanma süresi.) Ayrıca, bir Volvo sahibiyseniz otomobilinizin motorunu Polestar performans kitiyle sonradan güçlendirmeniz mümkün. (Bu kitin uygulanabildiği Volvoların listesi için buraya tıklayın.)

Polestar'ın temelde bir yarış şirketi olduğunu ve Volvo'nun Polestar şirketinin yalnız performanslı otomobil geliştiren kısmını satın aldığını hatırlatayım. Polestar ismi bundan böyle sadece performanslı Volvo modellerini temsil edecekken Polestar yarış takımı farklı bir isimle yoluna devam edecek.
Volvo S60 Polestar
Yorum

Daha önce bu yazımda Volvo'nun önümüzdeki 5 yıl içerisinde yenilik planını paylaşmış ve yeni Volvo düzeninde -en azından 5 yıllık süre zarfında- coupe/cabrio otomobil üretiminin planlanmadığından bahsetmiştim.

Volvo'nun bugün Polestar'ı bünyesine katmış olması yüksek performanslı daha çok sayıda Volvo modelinin satışta olacağı anlanıma geliyor. Diğer bir deyişle, safkan spor otomobil gövdeli bir Volvo ile yakın zamanda karşılaşmayacak olsak bile çoğu Volvo modelinin performans odaklı Polestar versiyonlarıyla haşır neşir olacağız...


--İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar--

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..