22 Temmuz 2015 Çarşamba

Teşekkürler. Canıgönülden.

Akselerasyon'da bugüne kadar hep özel ve farklı içerik yaratmanın peşine düştük. Mesela, bayrak kırmızısı bir Volvo ile 23 Nisan'ı yerinde kutlamak için Ankara'ya bile gitmiştik. 
Geçen gün linkedin’den bir email aldım. Akselerasyon resmi olarak 3. yılını doldurmuş! Sağolsunlar onlar da haber vermeseler, kendi yoğunluğumda bu yıl dönümünü kaçıracaktım :)

Yıl dönümlerini kuru kuru geçirmeyi sevmem. Bu yüzden, Akselerasyon’un hayatının kısa özeti ile blogun bugünkü konumuna ulaşmasını sağlayanlara özel teşekkürlerimi içeren bir yazı paylaşmayı kendime görev edindim.

Akselerasyon.com’u Doğuran Soru Neydi?

Akselerasyon'u doğuran yegane soru ilginç bir şekilde tam olarak şuydu: “Otomotiv sektöründe ilerletmeyi planladığım kariyerim öncesi, nasıl olur da üniversiteden mezun olmadan önce sektörden insanlarla tanışırım?”

Daha önce pilli network’e bağlı zamazing.org isimli teknoloji blogunda bloggerlık yapmıştım. Hatta, ilk kazancımı da o zamazing’in reklam gelirlerinden elde etmiştim. (100 dolarcık) Çok uzun olmayan bu internet yazarlığı tecrübemin de verdiği güçle yukarıdaki sorunun yegane cevabını kendi otomobil blogumu kurmak olarak buldum. Böylelikle Akselerasyon.com (o zamanlar akselerasyon.blogspot.com) liseden mezun olmamı takip eden yaz aylarında (Temmuz 2012) Google dizinlerinde resmi olarak kendine yer edinmeye başladı..
"Peugeot'nun dizeli Bursa'nın İskenderi meşhurdur!" dedik ve düştük yollara...
İlk zamanlarda yabancı otomobil sitelerinden çeviri yaparak otomobil haberleri paylaşıyordum.

Bugün geldiğim noktada ise çoğunlukla, otomobil markaların 4-5 günlüğüne tahsis ettiği basın test otomobilleri ile sürüş izlenimi yazıları paylaşıyorum. Bazen bu izlenim yazılarıma -boş zamanlarım dahilinde- çeşitli mekanları da dahil ederek otomobil/mekan/yolculuk üçgeninde lifestyle kokan özel içerikler hazırlıyorum. 

Mazda CX-3'ün ulusal basın lansmanı için Dedeağaç/Yunanistan'a doğru yola çıkmadan hemen önce.. 
Yeni otomobil modellerinin Türkiye lansmanlarına davet ediliyorum. Türkiye'de o modeli çoğu zaman ilk kullananlardan birisi olma şansı yakalıyorum.

En önemlisi bu işten yüksek keyif alıyorum! Dönem dönem yoğunluğumdan dolayı bloga yeterince vakit ayıramasam bile, işte bu yüksek keyif katsayısı her defasında blogger arayüzüne yılmadan yeni bir yazı girmemi sağlıyor…
Akselerasyon'da yaptığımız işlerden oldukça yüksek keyif aldığımı söylemiş miydim? :)

Bu Blog Bir Ekip İşidir!

Akselerasyon’u tek başıma kurmuş olsam da bugünkü konumuna gelmesinde önemli desteği olan insanlar var. Onlara ne kadar teşekkür etsem az.
Bu görüntüyü oluşturmak herkesin harcı değil, ama Boray için çocuk oyuncağı! /// Gece 02.00 suları Bağdat Caddesi)
Mesela, muhteşem fotoğraflarıyla yazılara renk katan Boray Yurdakul’a, test otomobillerinin kısa film tadında video teaserını çeken Bengü Ece Yılmaz’a, Akselerasyon’un adeta sağ kolu olan Hikmet Cemal’e, pek anlamadığım email ve site domain işlerini halleden Oğuz Gelal’a, motosikletin dahil olduğu bir karşılaştırma yazısında kaskını veren Ahmet Turgut’a, Levent'teki ofis garajının kapılarını Twizy’nin şarj olması için açan Emre Barış Şimşek’e, Dünya Engelliler Günü için yarattığımız içerikte desteğini esirgemeyen Hale Yıldız'a...

Akselerasyon Özel: Peugeot Türkiye Otomobil Dışında Ne Satar?
...test araçlarına yapıştırdığım Akselerasyon.com magnetlerini ısrarla kaybetmeme rağmen hiçbir karşılık beklemeden her seferinde yeniden basan Derya Arı'ya, İstanbul'daki at çiftliklerinde çekim yapmamızı sağlayan İlginay Göbüt Yüksel ve Atla Gelişim'e, markanın güvenlik çekinceleri sebebiyle yayınlayamadığımız Volvo XC60 güvenlik donanımı testindeki destekleri için Dehan Coşkun'a, Dilara Erdoğan'a, Irmak Türkkan'a; kişisel facebook hesabım reklam vermekten men edildiğinde kendi hesabından reklam girişi yapabilmemi sağlan Elif Derya Mercan’a, ve aileme.
Atla Gelişim'in kurucusu İlginay Hanım ile birlikte Toyota Land Cruiser V8'in çekimlerini gerçekleştirirken...
Blogun daha birşeye benzemediği(!) ilk zamanlarında, yakın arkadaşlarımın daha göstermediği (şimdi hepsi takdir ediyor, o ayrı :) ) koşulsuz manevi desteği gösteren aileme, Akselerasyon’un logosunun ve bilimum tasarım işlerinin arkasındaki tek kişilik dev kadro olan babama, blog yazılarındaki imla ve anlam hatalarını tek tek bulup düzelten anneme sonsuz teşekkürler.

Otomobil Markaları da Bu Ekibin Bir Parçası ;)

Bir de marka tarafı var blog işinin.. Onlar olmasa, emin olun Akselerasyon’da bu kadar şahane işler çıkartmamız imkansız olurdu. Ve bazı markalar var ki daha önce hiçbir tanışıklığımız olmadığı halde ilk andan itibaren bloga ve bana güvenip desteklerini esirgemediler. Bu yazıda onları unutamazdım haliyle…
İşimiz gücümüz otomobil olsa da her zaman otomobil odaklı işler yapamayabiliyoruz ;)
Akselerasyon'a ilk basın toplantısı davetini gönderen Toyota Türkiye’ye ve iletişim ajansları Message iletişim'e, ilk İstanbul dışı lansman daveti gönderen Renault Türkiye’ye, ilk basın test aracı için yine Renault Türkiye’ye özel teşekkürler. Bir de, Peugeot Türkiye ve Volvo Car Türkiye’ye var ki onlara da destekleyici iletişimleri için özel teşekkürlerimi iletiyorum.
Akselerasyon'un en özel içeriklerinden birisi: Renault Zoe ile ekolojik yaşam merkezi Narköy'e ziyaret.

Bu arada, lifestyle içeriklerimizde bizi büyük bir sıcaklıkla ağırlayan Barbare Bağları’na, Chateau Nuzun’a, Chamlija Bağları’na, Urla Şarapçılık'a, Komodor Karaköy’e, Narköy'e sonsuz teşekkürler.

En Büyük Teşekkür Tabii Siz Okuyuculara…

Bugüne kadar bir kez dahi olsun bloga giren, yazılarımı okuyan herkese teşekkürler. Emin olun en büyük ve en içten teşekkürü size gönderiyorum, çünkü blog yazarlarının en büyük motivasyon kaynağı, aylık görüntülenme değerleri, yapılan yorumlar, etkileşimler… 

O yüzden, Akselerasyon'u takip etmeye devam edin. Etkileşimde kalın ve daha iyi işler görmeye hazırlanın. ;)
Nice yıllara Akselerasyon! :)
--İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar--
Bir Marjinal Fransızla Bir Marjinal Bağa Yolculuk 
Peugeot'nun Dizeli Bursa'nın İskenderi Meşhurdur!
Peugeot 508 1.6 e-HDi S&S ETG6 Allure'un detaylı test yazısı ve lezzettli İstanbul-Bursa yoluluğumuzdan notları okumak için buraya tıklayın.
Akselerasyon Özel: Peugeot Türkiye Sadece Otomobil mi Satar? 
Hale ile birlikte hem özel donanımlı Peugeot otomobillerini test ettik hem de Peugeot Türkiye'nin "Peugeot Engelsiz Yaşam" projesinden konuştuk. 
%100 elektrikli Renault Zoe ile ekolojik yaşamın merkezi Narköy'e yolculuk...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..