28 Nisan 2015 Salı

BOM Akademi Sürüş Okulu Açıldı!

Motorsporlarındaki engin tecrübesini arkasına alan BOM Akademi, eğitimlerine başladı. 
BOM Akademi, geçtiğimiz hafta düzenlenen keyifli basın lansmanıyla eğitimlerine başladı. BMW, MINI, Land Rover ve Jaguar markalarının Türkiye distribütörü olan Borusan Otomotiv, 2008 yılında Borusan Otomotiv Motorsport'u kurmuştu. Borusan Otomotiv Motorsport, milli sporculardan oluşan kadrosu ile bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda birçok önemli başarıya imza atmıştı. Bugün ise, BOM'un şampiyon pilotları 20 yıla varan deneyimlerini BOM Akademi'de paylaşmaya başlıyor.
BOM Akademi'nin temel eğitim aracı BMW 320i. Kar ve buz sürüş eğitimlerinde 4*4 araçların da kullanıldığı oluyor. Ayrıca, motorsporları eğitimi WTCC yarış otomobillerinde veriliyor.
BOM Akademi'de temelde 5 farklı eğitim verilecek:
  • Performans Sürüş
  • Genç Sürüş
  • Kar ve Buz Sürüş
  • Motorsporları Eğitimi
  • Filo eğitimleri 
Performans sürüş eğitimi, otomobilini sportif kullanmayı seven deneyimli sürücülerin tekniklerini daha da geliştirmeleri için tasarlandı. Yarış pistinde verilecek eğitimde normal trafik şartlarında yaşayamadığınız deneyimleri ve ileri sürüş tekniklerini güvenli ortamda uzman eğitmenler eşliğinde tecrübe edilmesi amaçlandı.

Genç sürüş eğitimi, otomobil kullanmayı yeni öğrenmiş kişiler için tasarlandı. İzle – öğren, bozuk görüş simülasyonu gibi yeni teknikleri de içeren, trafikte sürücü ve yolcu güvenliğini artırmaya yönelik eğitim programına isteyen genç sürücülerin ebeveynleri ile katılmaları mümkün olacak. Atatürk Olimpiyat Stadı Otoparkı’nda verilecek eğitimler, alkollü araç kullanımından dikkat dağılmasına kadar birçok başlıkta bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Motorsporları eğitiminde iseBorusan Otomotiv Motorsport pilotları ile birebir görüşüp belirlediğiniz motorsporları kariyer hedefleriniz doğrultusunda, gerçek yarış pistlerinde gerçek yarış otomobilleri ile kapsamlı bir eğitim programına dahil ediliyorsunuz.
Fotoğrafta gördüğünüz Skid Car düzeneği sayesinde otomobilin arka tekerleklerine düşen ağırlık azaltılıyor. Bu sayede otomobilin tutunma gücü son derece azalıyor. En küçük bir gaz tepkisinde bile çıldırırcasına kaymaya başlıyor. Skid Car'ları kullanarak buz gibi zeminlerde otomobili nasıl kontrol etmeniz gerektiğinizi öğreniyorsunuz.
Milli pilotlar eğitmen oluyor!

BOM Akademi'de eğitimler Borusan Otomotiv Motorsport’un milli pilotları ve deneyimli eğitmenleri tarafından verilecek. Lisanlı eğitmenlerin arasında İbrahim Okyay, Tolga Özakıncı, Ahmet Köseleci ve Ertan Nacaroğlu alacak. Bu arada, BOM Akademi'nin TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) lisanslı bir eğitim kurumu olduğunu paylaşayım.

Eğitim yeri: İzmit Körfez Pisti, Atatürk Olimpiyat Stadı Otoparkı ve Çıldır Gölü

Eğitimin içeriğine göre İzmit Körfez Pisti yada Atatürk Olimpiyat Stadı otoparkında BMW 320i model araçlarla verilecek eğitimler, BOM Akademi'nin web sayfasından ve 0850 360 5555 no’lu çağrı merkezinden satın alınabilecek.

Ayrıca, "Kar ve Buz Sürüş" eğitiminin kış aylarında donan Çıldır Gölü'nde gerçek buz üzerinde verildiğini de hatırlatayım. Diğer zamanlarda ise, özel düzenekli Skid Car'larla buzda sürüş deneyiminin bir benzeri yaşatılıyor.

***
BOM Akademi basın lansmanında, Skid Car'larla mini bir yarış da yaptık. Dereceye giremesem de son derece keyifliydi :)
Basın lansmanı sırasında çektiğim tüm fotoğraflar için Akselerasyon'un instagram sayfasına göz atmanızda fayda var. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..