20 Ocak 2015 Salı

Opel Insignia'ya 1.6 Dizel Otomatik Geliyor

Opel Insignia'ya 1.6 dizel otomatik seçeneği geliyor.
Opel, D segmentindeki başarılı oyuncusu Insignia'da 1.6 CDTi dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonunu sunmaya hazırlanıyor. Haziran ayında ülkemizde satışa sunulması planlanan yeni motor-şanzıman ikilisi ile Insignia, ülkemiz vergi koşullarında rekabet gücünü önemli ölçüde artıracak.
Opel'in 1.6 litrelik benzinli motorunu daha önce Zafira Tourer'da incelemiş ve motorun tutumlu karakterini beğenmiştim.
Ülkemizdeki Özel Tüketim Vergisi(ÖTV) düzenlemesine göre hacmi 1.6 litreye kadar olan motorlu araçlardan %45, 1.6-2.0 litre arasındaki motorlu araçlardan %90 ÖTV alınıyor. 2.0 litrelik CDTi dizel motoruyla ülkemiz vergi oranları yüzünden dizel cephesinde eli zayıf olan Insginia'nın, yeni 1.6 litrelik dizel motoru ve otomatik şanzıman kombinasyonuyla Türkiye'de elini güçlendireceğini ve satışlarını önemli ölçüde artıracağını düşünmek yanlış olmaz. 

--Opel'in manuel şanzımanlı 1.6 litrelik dizel motorunu Zafira Tourer'da daha önce test etmiş ve tutumlu yapısını beğenmiştim.--

1.6 litre dizel otomatik  sadece Insignia'ya gelmiyor. Bu kombinasyon Mart ayında Opel Mokka'da, Haziran ayında Insignia ile birlikte Astra'da da satışa sunulacak.
750000th Opel Insignia: Insignia OPC Sports Tourer
Bu arada, geçtiğimiz gün 750bininci Opel Insignia üretildi. Rüsselsheim, Almanya tesisinde üretilen 750bininci Insignia, Insignia OPC Sports Tourer modeli oldu. Üretimine 2008 yılında başlanan Insginia, 2014 model yılı için makyaklanarak görünümünü ve teknolojilerini tazelemişti. (Ben de bu yazıda test izlenimlerimi paylaşmıştım. ) Makyaj operasyonundan sonra bugüne kadar 155binlik satış adediyle ise, hala popüler ve başarılı bir model olduğunu destekliyor..

--İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar--

Peugeot'nun Dizeli Bursa'nın İskenderi Meşhurdur!
Peugeot 508 1.6 e-HDi S&S ETG6 Allure'un detaylı test yazısı ve lezzettli İstanbul-Bursa yoluluğumuzdan notları okumak için buraya tıklayın.
İzmirli Otomobil Bloggerının Test Otomobili de İzmirli Olur! 
(Opel Zafira 1.6 Dizel Detaylı Testi) 
Opel Türkiye'nin tek hamleyle sosyal medyayı nasıl domine ettiğini hatırlayın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..