22 Nisan 2014 Salı

2014 Toyota Yaris

2014 Toyota Yaris Hybrid
Geçtiğimiz yıl Avrupa'nın en çok satılan 10. modeli olan Toyota Yaris, 2014 model yılı için makyajlandı. Tazeleme operasyonu kapsamında kozmetik yeniliklerin yanı sıra yürüyen aksamda da iyileştirmeler yapılmış.  

Yeni Yaris'in ön yüz tasarımında Toyota'nın "Under Priority" ve "Keen Look" adını verdiği yeni tasarım dilininin etkileri görülüyor. Yeni Aygo'da olduğu gibi büyük "X" harfini ön yüzde görmek mümkün. Ön farlar da "X" harfine uyum sağlayacak şekilde yenilenmiş. Yeni Yaris önden bakıldığında artık çok daha agresif görünüyor. Arka kısımdaki yenilikler yeni bir tampon ile yeni LED arka stopları kapsıyor. İç mekanda ise, yaşam alanını daha ferah kılacak yeni iç mekan döşeme renkleri ile daha kaliteli malzemeler sunulmaya başlanmış.

Tasarımsal yeniliklerin dışında Yaris'in süspansiyon sistemi elden geçirilmiş ve kabin yalıtımı artırılmış. Toyota, bu sayede yol tutuşunun iyileştiğini ve konfor seviyesinde artış yaşandığını söylüyor. Motor seçeneklerini ise, 1.0 litre ve 1.3 litre benzinli, 1.4 D-4D dizel ve Hybrid güç üniteleri oluşturmaya devam ediyor.
Makyajlanan Yaris'in yaz aylarında satışa sunulması planlanıyor. 


--İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar--

Toyota Yaris Hybrid detaylı testi'ne göz atın. 
Renault Clio 1.2 TCe EDC detaylı testine göz atın. 
Türkiye'deki İlk Test! Elektrikli Smart Fortwo ED detaylı testine göz atın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..