27 Şubat 2014 Perşembe

Volvo Concept Estate: Kahverengi Bir Shooting Brake!

Volvo, geçtiğimiz geçtiğimiz Eylül ayından beri bir dizi konsept otomobil üretmekle meşgul. Concept Coupe, spor Volvo modellerinin; Concept XC Coupe, SUV/Crossover Volvo modellerinin yeni tasarım çizgisini temsil ediyordu. Konsept otomobil serisinin sonuncusu, Concept Estate, ise, Volvo'nun kült stationwagon modellerinin yeni tasarım çizgisi hakkında ipuçları veriyor.
Concept Estate, shooting brake karoserinde, ayrıca kahverengi gibi otomobil dünyasının bugünlerde en seksi bulduğu renge sahip. Sırf bu iki detay bile yeni Volvo modellerinin duygulara çok daha fazla dokunacağının bir göstergesi.


Concept Estate'e önden baktığımızda, diğer iki Volvo konseptinde de olan yatık T-şekilli LED farlar ile büyük dikdörtgen ızgarayı görüyoruz. Arka stopların tasarımı ise, Detroit'te tanıtılan Concept XC Coupe'den yadigar. 5 kollu 21 inçlik jantlar, 3-kapılı Estate karoserin dinamizmine destek oluyor. Büyük cam tavan ise, iç mekanı daha ferah kılmış.
Concept Estate, dış tasarımın yanında yeni Volvo modellerinin iç mekan tasarımına da ışık tutuyor. Volvo, Concept Estate'in iç mekanına girdiğinizde klasik bir İsveç evinin oturma odasında duyulan hisleri duymanızı istemiş. Yüksek kaliteli deri ve ahşap malzemeler, paspasların yün olması, emniyet kemeri ve vites kolu gibi ayrıntılarda turuncu detayların yer alması "İsveç oturma odası" atmosferini yaratan detaylardan.
Orta konsolda kullanılan tablet-vari dokunmatik ekran ise, yeni Volvo modellerinin infoteinment sistemleri hakkında ipuçları veriyor. Tesla Model S'deki kadar büyük olmasa da Tesla ile benzer bir arayüz kullanımış. Infoteinment sisteminin yeni kullanıcı arayüzünü görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.
Concept Estate ile birlikte Volvo'nun konsept model çıkartması tamamlanmış oldu. Eylül ayından bu yana tanıtılan üç konsept otomobil, uzun bir süredir merakla beklenen yeni XC90'ın tasarım ipuçlarını içeriyor. Basit bir otonom sürüş teknolojisine de sahip olması beklenen yeni XC90 ise, bu yılın sonunda tanıtılacak. 

-İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..