22 Şubat 2014 Cumartesi

Otomobilin İçinde Geçen Film: Locke

Bu zamanda kadar, içinde kullanılan otomobilleriyle ünlenen filmler oldu. (Transporter Serisi, Fast &Furious Serisi...) Otomobil yolculuklarını konu alan filmler de oldu. (Breakdown gibi) Bütün filmin bir otomobilin içinde geçtiği bir film ise, bugüne kadar çekilmedi. 18 Nisan'da (yurtdışında) vizyona girecek "Locke" isimli film, işte bu boşluğu dolduruyor.

85 dklık filmin tamamı bir BMW X5'in içinde geçiyor. Filmin ana karakteri Ivan Locke'ı Dark Knight Rises, Inception, Warrior gibi filmlerdeki rolleriyle tanınan Tom Hardy canlandırıyor. Film boyunca otomobiliyle yolculuk yapan Ivan Locke, yolculuğu boyunca telefon konuşmaları ile kişisel ve profesyonel hayatındaki sorunlarını çözmeye çalışıyor. Bu sırada ölü babasıyla hayali konuşmalar da gerçekleştiriyor. Tüm bunları ise sürücü koltuğunda oturduğu X5'in içinde yapıyor.

Eleştirmenlerinden olumlu yorumlar alan film, IMDb'de de 8.1 gibi yüksek sayılabilecek bir skora sahip. Sadece 8 gecede ve kısıtlı bütçe ile çekilerek film sektörünün ne kadar minimalist olabileceğini gösteren filmin vizyona girmesini merakla bekliyorum. Filmin tarilerını aşağıda izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..