20 Şubat 2014 Perşembe

2015 Audi TT

Audi TT
Yeni nesil Audi TT, önümüzdeki hafta 4 Mart'ta kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek. Fuardaki gösteriminden önce, yeni TT'nin çizimleri internette paylaşıldı. Görünüşe göre Audi, ikinci neslin kendine özgü karateristik ve sevilen tasarımını üçüncü nesile aktarmış. Sevilen tasarım çizgisini korumak bence mantıklı bir hamle. Tıpkı VW'in son nesil Golf'lerde yaptığı gibi..
Audi TT
Çizimlerdeki detaylara baktığımızda R8'de olduğu gibi Audi logosu, ızgaradan ön motor kapağı üzerine taşınmış. Ayrıca, ön ve arka aydınlatma gruplarında LED teknolojisi kullanılmış. Üçüncü LED stop lambası ise, uzun ve ince bir şerit halinde arka stop lambalarını birleştiriyor.

Yeni nesil Audi TT'in iç mekanı geçtiğimiz aylarda Las Vegas'ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtılmıştı. İç mekanda, orta konsol üzerinde merkezi MMI bilgi ekranı artık kullanılmıyor. Onun yerine, direksiyon arkasındaki gösterge grubunu kaplayan bir ekrana ve başarılı grafiklere sahip Audi Virtual Cockpit kullanılıyor. 
Audi TT
Audi Virtual Cockpit
Audi TT
Yeni modelin seri üretim versiyonu 4 Mart'ta kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda ilk kez sergilenecek. Yeni Audi TT'yi siz nasıl buldunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın..